Σούπερ οι Δαναοί 83-71 τον Γ Σ Σοφάδων

Σε πάρα πολύ καλή  μέρα βρέθηκαν οι Δαναοί στον αγώνα τους απέναντι στον δυνατό Γ Σ Σοφάδων τον οποίο και κέρδισαν με σκορ 83-71.

Οι παίκτες του Αλέξη Παναγιώτου προηγήθηκαν με +19 στο ημίχρονο, λίγο πριν είχαν διαφορά 24 πόντων ( 47-23) και σε ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 25 πόντους. Η ομάδα των Σοφάδων βελτίωσε την απόδοση της στην τελευταία περίοδο και κατάφερε και μάζεψε αρκετά την διαφορά σε ένα γενικά ωραίο ματς μπάσκετ στο κλειστό της Μπάρας. Κορυφαίος σκόρερ ο Πελίγκος τον ακολούθησε ο 16χρονος Μπάρδας δείχνοντας στοιχεία του ταλέντου του και βάζοντας 17 πόντους. Έπαιξαν όλοι σε ένα κράμα νεαρών και έμπειρων και έκαναν  ένα πολύ καλό ματς.