Εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην πρωτοπόρο Ανόρθωση οι Δαναοί

Οι Δαναοί είχαν εξαιρετική παρουσία απέναντι σε μια ομάδα η οποία έχει στόχο την άνοδο και προηγείται στην βαθμολογία. Η πρωτοπόρος Ανόρθωση Βόλου επικράτησε με 80-65 αλλά το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού.
Προηγήθηκαν με διαφορές 3 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και 9 πόντων στην τρίτη περίοδο και μέχρι το 35΄ήταν μπροστά στο σκορ.
Στο τελευταίο πεντάλεπτο η ομάδα ήταν “φορτωμένη” με φάουλ και οι γηπεδούχοι με τρία σερί τρίποντα των Τσιώλη και Καραγιώργου πήραν διαφορά 10 πόντων και ο αγώνας κάπου εκεί κρίθηκε καθώς η Ανόρθωση έκανε ένα σκορ 28-8 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Κατά γενική ομολογία όμως οι Δαναοί έκαναν και πάλι πολύ καλή εμφάνιση και κέρδισαν τις εντυπώσεις.
Οι Δαναοί έχασαν μετά από έξι σερί νίκες, αλλά συνεχίζουν στους ίδιους ρυθμούς χωρίς να τους επηρεάζει η σημερινή ήττα. Ο νεαρός Πολύζος με 5 εύστοχα τρίποντα και 17 πόντους και ο Ζαχόπουλος επίσης με 17 οδήγησαν στο σκοράρισμα την ομάδα.
Ο προπονητής Γιάννης Τσίμας και οι συνεργάτης του Απόστολος Βασιλειάδης , συγχαίρουν τους παίκτες της ομάδας για την εμφάνισή τους σε ένα από τα δύσκολα μέχρι τώρα παιχνίδια που έχουν δώσει και ήταν πάρα πολύ ανταγωνιστικοί.