Δαναοί-Φοίβος 59-75

Την εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι Δαναοί στην 19η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ και στον 2ο όμιλο από τον Φοίβο Λάρισας με 75-59. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Στο πρώτο ημίχρονο καλύτεροι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και είχαν μια διαφορά οκτώ πόντων, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν όχι μόνο να μπουν μπροστά στο σκορ αλλά στην τελευταία περίοδο να κάνουν και διαφορά υπέρ τους και να πάρουν μια πολύτιμη γι΄αυτούς νίκη  στην προσπάθεια για παραμονή.

Δεκάλεπτα: 20-15, 36-28, 47-52, 59-75

Α Σ Δαναοί ( Μήτσας ) : Σδράκας, Παπαθεοδώρου, Μικαελιάν 7 ( 1), Νικολούσιος 8 ( 2), Μοσχόπουλος, Τζιάννης 10, Ψύρρας 15 ( 1), Ράρρας 2, Τσικρικάς 4, Κωτούλας 13 ( 1).

Φοίβος(Φωτίου)  Κουρής 24, Καλτσούνας 7 (1), Αγορίτσας 8(1), Τριανταφυλλίδης, Καραδήμος 8 , Γρίβας 14 (1), Γουμενόπουλος , Χαλκιάς  14.