Σπουδαίο διπλό στη Νίκαια 71-64

Την 4η νίκη σε πέντε αγώνες σημείωσε η ομάδα των Δαναών, καθώς έφυγε με σημαντική νίκη από το κλειστό της Νίκαιας επικρατώντας της τοπικής ομάδας με σκορ 71-64 και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Δυνατό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την ομάδα των Δαναών να έχει δυνάμεις και καλές λύσεις στην τελευταία περίοδο και να κερδίζει την αναμέτρηση.

Δεκάλεπτα: 19-22, 37-33, 51-50, 64-71

Δαναοί Τρίκαλα (Παναγιώτου-Μήτσας) : Χατζής, Τσικρικάς, Νικολούσιος 13 ( 10, Σαραντίδης, Τζιάννης 20 (2), Ψύρρας 6, Ράρρας, Νικόπουλος 12, Δήμος 6, Κωτούλας 14 (1), Μικαελιάν.

Γ.Σ.Νίκαιας (Παπαναστασίου) Αμπντάλα , Κουφίδης , Τσουλούφης 4, Βουτσελάς ,  Κουραμάς 8, Παπαναστασίου 2, Φλώρος , Ρούσσος , Μουράτης 19 (4), Μπλιάτζας 29 (3) Πουρδάλης 12.