Δαναοί-Ολυμπιακός Καρδίτσας 67-63

Για πρώτη φορά στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, οι Δαναοί Τρικάλων επιβλήθηκαν του Ολυμπιακού Καρδίτσας με 67-63 σε σημαντικής βαθμολογικής σημασίας παιχνίδι για τον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ και την 8η αγωνιστική.

Για τους Δαναούς ήταν η 4η νίκη και η 2η συνεχόμενη στο πρωτάθλημα. Για 35 λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν το απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, αφού στο 3ο δεκάλεπτο είχαν στείλει την διαφορά και στους 21 πόντους. Στα τελευταία πέντε λεπτά όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και η διαφορά έπεσε στους 4. Τελικά οι παίκτες του Αλέξη Παναγιώτου πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 14-9, 32-20, 49-35, 67-63.

Δαναοί (Παναγιώτου): Μπάρδας 2, Δίπλας, Κανελόπουλος, 6, Λέτσιος 8 (2), Τζιάννης 18 (1), Μικαελιάν, Πελίγκος 22 (2), Τσικρικάς 5 (1), Δήμος 3, Ράρρας 3.

Ολυμπιακός Καρδίτσας.: Καραγιάννης, Μίσσας 20 (6), Φαλιάκης, Τούλιας 8, Ξένος 18 (2), Ζαγανάς 4, Βούλγαρης 5, Γκόβαρης 2, Δεσπούλης 6.