Το πάλεψαν έχασαν στην παράταση

Το πάλεψαν οι Δαναοί στην γειτονική Καρδίτσα να κάνουν την εκτός έδρας νίκη, αλλά στάθηκαν άτυχοι και ηττήθηκαν στον έξτρα χρόνο της παράτασης από τον τοπικό Ολυμπιακό.

Η ομάδα των Δαναών με τον Κωτούλα στην εκπνοή και ενώ το σκορ ήταν 74-73 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας, κέρδισαν δύο βολές. Ο Κωτούλας ευστόχησε στην μια ενώ στην δεύτερη η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 88-86 αφού όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Ο Τσιάκας με 30 πόντους οδήγησε την ομάδα και όλα τα παιδιά πάλεψαν. Η προσπάθεια συνεχίζεται βέβαια καθώς ακόμη βρισκόμαστε στην 6η αγωνιστική και δεν έχει κριθεί απολύτως τίποτα. Οι Δαναοί από παιχνίδι σε παιχνίδι εμφανίζονται βελτιωμένοι και το δείχνουν στα τελευταία ματς.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Στ. Μπελάγιας): Καραγιάννης 1, Μίσσας 29 (6), Παντουλουφος 2, Χατζηγούλας 7, Κουτιβής, Παπαθανασίου, Παπαθωμάς, Βουλγαρης 8, Αγγέλης 21 (3), Παπανδρέας 1, Δεσπούλης 19 (2), Σ. Εκίζογλου.

A.Σ. Δαναοί Τρίκαλα( Αλ. Παναγιώτου): Ροδόπουλος 11, Αμπράζης 7, Γκότσης, Γαβαλάς, Τζιώρτζιος, Τσιάκας 30, Ζέρβας, Μικαελιάν 2, Κωτούλας 18, Τσικρικάς 14, Διαλεσιώτης 4, Λαχλάλι.