Eθνικός-Δαναοί 70-65 Video

Έχοντας πάρα πολλά παράπονα από την διαιτησία των Σταματόπουλου και Κετούλα , οι Δαναοί πάλεψαν για τη νίκη στη Λάρισα στον αγώνα με τον Εθνικό αλλά τελικά δεν απέφυγαν την ήττα με σκορ 70-65.
Αγωνιστικά, η ομάδα εμφανίστηκε τελείως μεταμορφωμένη σε σχέση με τον πρώτο αγώνα και διεκδίκησε τη νίκη μέχρι τέλους στον δεύτερο αγώνα.
Προηγήθηκαν οι παίκτες στην πρώτη και τρίτη περίοδο , δεν ήταν καθόλου καλή η δεύτερη περίοδος.

Δεκάλεπτα : 14-15, 42-27, 52-57, 70-65

Eθνικός Λάρισας: :Αργυρόπουλος 12(1), Γκίνης, Κρικώνης 22(4), Λεμπέσης 2, Πιτσαρής 4, Κορομηλάς 12(2), Ζορμπάς, Νασίκας 14, Καλέντζης, Δήμος 4.
A.Σ. Δαναοί Τρίκαλα: Ροδόπουλος 2, Αμπράζης 8(1), Γκότσης 2, Ζέρβας, Τζώρτζιος, Τσιάκας 21 (2), Γαβαλάς 6(1), Διαλεσιώτης, Κωτούλας 17 ( 3), Τσικρικάς 9 ( 3), Λαχλάλι, Μικαελιάν.