Ήττα από τον ΑΟΤ οι Δαναοί

Την 5η νίκη σε πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ, γνώρισε η ομάδα μπάσκετ των Δαναών από την δυνατή ομάδα του Α Ο Τρίκαλα.

Στο κλειστό της Μπάρας, οι Δαναοί ηττήθηκαν  με σκορ 75-49. Ανταγωνιστικό το παιχνίδι κατά το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η ομάδα του ΑΟΤ, ανέβασε στροφές , πήρε διαφορά και δόθηκε η δυνατότητα σε όλους τους παίκτες και των δύο ομάδων να αγωνιστούν σε ένα ματς που το παρακολούθησε και αρκετός κόσμος. Από τους Δαναούς απουσίασε ο Μάρκος, ενώ χρησιμοποιήθηκαν και αρκετοί νεαροί.

Δεκάλεπτα: 16-17, 24-34, 34-57, 49-75

Δαναοί (Κωτούλας) Τίγκας, Ρηγογιάννης 7, Μπαλωμένος 6(2), Βαρμπομπίτης, Τάλλαρος, Πισμίσης 7 (2), Χατζής 1, Μικαελιάν, Τσέπας 10, Κωτούλας 15, Σιαφάκας 3 (1), Παπαδόπουλος.

ΑΟΤ (Τσίμας) Λεπενιώτης 18, Γκαντιάς 7 (1), Πατιτάκης 10, Τόλλιος 2, Απέργης 7, Ούτος, Γουλιώτης 4, Μπέφας 7, Βήτας 7, Φούντας 8, Μερίτσης 5 (1)