Δαναοί-Ήφαιστος Καρδίτσας 80-74

Σπουδαία νίκη για την ομάδα των Δαναών στην 5η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ, καθώς επικράτησαν του Ηφαίστου Καρδίτσας με 80-74 και πήραν βαθμολογικές ανάσες ενόψει της συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Παρά τις σημαντικές απουσίες των έμπειρων Κωτούλα (τραυματίας) και Δήμου (ταλαιπωρήθηκε από ίωση), οι νεαροί στην πλειοψηφία τους παίκτες του Αλέξη Παναγιώτου με κατάθεση ψυχής και αγωνιστικότητας στα τελευταία λεπτά κατάφεραν και πήραν το παιχνίδι αντιμετωπίζοντας μια ομάδα με έμπειρους παίκτες. Γύρισαν ένα ματς  στο οποίο στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν πίσω στο σκορ με 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-22, 39-39, 55-58, 80-74

Α.Σ. ΔΑΝΑΟΙ (Παναγιώτου): Μπάρδας 6, Ράρρας 2, Δίπλας 2, Κατηφόρης, Κανελλόπουλος, Λέτσιος 3(1), Τζιάννης 17(1),Μικαελιάν 8 (2), Πελίγκος 24(2), Τσικρικάς 18 (4)

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Παππάς) : Κωτσιούλας 10, Μπράχος 12(2), Παπανικολάου 2, Κοβάτσεφ 23 (4), Τσέλιος 16, Μπρούτσος, Τσιώτας 4, Μάπας, Νότος 7(1), Ξηρόφωτος .